Blog

Jak dbać o bezpieczeństwo Twoich pracowników?

Koronawirus szaleje na całym świecie, nie omijając Polski. Przedsiębiorcy muszą sobie poradzić z nową sytuacją, nie mając zbyt wiele czasu na zastanowienie.

Koronawirus, a ochrona pracowników

Wytycznych odnośnie utrzymania higieny i zachowania odpowiednich odległości nie będziemy tu opisywać, ponieważ wszędzie tego pełno. Okazuje się jednak, że przypominanie pracownikom o fundamentalnych zasadach bezpieczeństwa niezmiennie jest konieczne. Jeśli jesteś pracodawcą lub przełożonym, nie zważaj na znudzone miny i niestrudzenie edukuj. Musisz także dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić pracownikom niezbędne środki higieniczne jak mydło w płynie i papierowe ręczniki, a także dostępne dozowniki do dezynfekcji rąk. Opracuj także procedury kontaktów z osobami z zewnątrz.

Szkolenia BHP online

Pamiętaj też, że teraz nie musisz wszystkich szkoleń BHP organizować w formie stacjonarnej. GIP sugeruje kierowanie pracowników na szkolenia online, o których więcej przeczytasz w innych wpisach na naszym blogu.

Infografika dla pracodawców

Zebraliśmy najważniejsze sposoby ochrony pracowników przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19 i przygotowaliśmy specjalnie dla Was infografikę: